*

Offline radek

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Brak synchronizacji audio i video
« dnia: Styczeń 17, 2018, 07:06:43 pm »
Witam. Mam kilka filmków z koncertu nagranych IPhone 4s (.mov) i smartfonem Lenovo K5 (android 5.1.1) (.mp4) i chciałem je trochę obrobić przy pomocy Pinnacle 21 Studio Ultimate wersja 21.2.1.176 (64-bit) - świeżo zainstalowany na laptopie MSI GE62 6QC Apache, intel i7 6700HQ, RAM 8GB, dysk SSD, karta graf. NVIDIA GTX960M, Windows 10 Home 64-bit PL. Podczas edycji wszystko działa jak trzeba, obraz i dźwięk praktycznie idealnie się odtwarzają, pełen synchron. Niestety po eksporcie nawet pojedynczych filmików obraz i dźwięk się "rozjeżdżają" :/ Próbowałem oczywiście ustawiać różne parametry exportu, formaty, ilości klatek itp., bez skutku. Co ciekawe inne filmy nagrane np. zwyczajną kamerą SONY FullHD idealnie się wyeksportowały, wszystko ładnie synchronizowane. Nie wiem w czym jest problem. Proszę o pomoc jakie parametry ustawić żeby nie rozjeżdżał się dźwięk z obrazem? (załączam screeny właściwości przykładowych problematycznych plików, które chcę obrobić i wyeksportować). Pozdr. Radek
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 10:17:38 pm wysłana przez radek »

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:54:59 am »
Proszę zauważyć, że Pinnacle Studio nie obsługuje szybkości 27.27 klatek/s.
Za to po wyeksportowaniu ustawioną ma Pan zgodnie ze standardami filmu, których Studio się trzyma.
Obsługiwane szybkości to: 23.9,  25, 29, 50, 60. Przed dodaniem materiałów do Pinnacle proszę przygotować materiał z tel. iPhone tak by były zgodne z powyższymi prędkościami.

*

Offline radek

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2018, 11:13:14 am »
Czy ewentualnie może Pan podać sposób, narzędzie, program którym mógłbym zmienić prędkość klatek zachowując przy tym synchronizację z dzwiękiem?

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2018, 11:19:37 am »
Czy ewentualnie może Pan podać sposób, narzędzie, program którym mógłbym zmienić prędkość klatek zachowując przy tym synchronizację z dzwiękiem?
Niestety, nie używam iPhona, więc nie znam tego problemu.
Proszę sprawdzić: VirtualDub, Avidemux, etc.

*

Offline radek

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2018, 01:39:46 pm »
Dziękuję za pomoc. Po przekonwertowaniu filmu na stałą szybkość klatek (24) edycja i eksport poszły bez problemu. Jednak jest to dla mnie trochę dziwne, że w czasach kiedy mamy tysiące, wręcz miliony filmów kręconych smatfonami Pinnacle nie jest w stanie ich poprawnie obrobić, wyeksportować?

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2018, 01:55:22 pm »
Dziękuję za pomoc. Po przekonwertowaniu filmu na stałą szybkość klatek (24) edycja i eksport poszły bez problemu. Jednak jest to dla mnie trochę dziwne, że w czasach kiedy mamy tysiące, wręcz miliony filmów kręconych smatfonami Pinnacle nie jest w stanie ich poprawnie obrobić, wyeksportować?

Jeżeli otrzymam od Pana próbkę to może i będę wstanie udzielić odpowiedzi dlaczego się tak wydarzyło.

*

Offline radek

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2018, 02:48:39 pm »
Poniżej przesyłam dwa filmiki jeden nagrany iPhone 4s (.mov)  a drugi Lenovo K5 (.mp4).

Z góry dziękuję za pomoc :)

-.mov - https://drive.google.com/file/d/1vwUxRXbdG1L15f1PQjPmD0PJp1Dw1V9h/view?usp=sharing

-.mp4 - https://drive.google.com/file/d/1-YvHsHGgV-ebUuZp8ffn0BTLOeUyU1-f/view?usp=sharing

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2018, 03:18:15 pm »
Poniżej przesyłam dwa filmiki jeden nagrany iPhone 4s (.mov)  a drugi Lenovo K5 (.mp4).

Z góry dziękuję za pomoc :)

-.mov - https://drive.google.com/file/d/1vwUxRXbdG1L15f1PQjPmD0PJp1Dw1V9h/view?usp=sharing

-.mp4 - https://drive.google.com/file/d/1-YvHsHGgV-ebUuZp8ffn0BTLOeUyU1-f/view?usp=sharing

Wydaje się, że przesłany plik MOV jest już po konwersji i posiada aktualnie 24 kl/s.
Natomiast plik MP4 z Lenowo posiada również niekompatybilną ilość klatek 15,109 kl/s.

*

Offline radek

  • *
  • 5
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2018, 03:34:48 pm »
Reasumując. Jeżeli szybkość klatek filmu jest inna niż: 23.9,  25, 29, 50, 60 to należy go przekonwertować bo Pinnacle  nie jest w stenie poprawnie edytować, wyeksportować takiego filmu?

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2018, 03:42:28 pm »
Reasumując. Jeżeli szybkość klatek filmu jest inna niż: 23.9,  25, 29, 50, 60 to należy go przekonwertować bo Pinnacle  nie jest w stenie poprawnie edytować, wyeksportować takiego filmu?
Pinnacle jest wstanie przetworzyć każdy zgodny materiał.
Nie istnieją formaty szybkości 15,109 lub 27,270.
Najpewniej można to skonfigurować  w telefonie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klatki_na_sekundę
 

*

Offline Wojtek W

  • *
  • 11
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2019, 03:56:53 pm »
Witam wszystkich,
Miałem ostatnio podobny problem z filmem nagranym IPhone'm, który miał 31,5 kl/s. Problemy pojawiły się dopiero przy eksporcie do pliku. W materiale wyjściowym postępowała asynchronizacja dźwięku i obrazu a pod koniec filmu na ekranie była wyświetlana zaokrąglona strzałka w szarych kolorach. Najciekawsze było to, że problemy tego typu pojawiły się po wymianie karty graficznej z Radeona na GeForce. Przy zainstalowanym Radeonie obraz i dźwięk był zawsze zsynchronizowany. Wykonałem mały test z kartą Geforce aby sprawdzić rezultaty. Przy wyłączonym wspomaganiu sprzętowym Nvidii CUDA film z niestandardową ilością klatek dłużej był renderowany do pliku ale zniknął problem synchronizacji obrazu i dźwięku. Czy macie podobne doświadczenia, czy to tylko przypadek?

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Brak synchronizacji audio i video
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2019, 11:11:06 pm »
Witam wszystkich,
Miałem ostatnio podobny problem z filmem nagranym IPhone'm, który miał 31,5 kl/s. Problemy pojawiły się dopiero przy eksporcie do pliku. W materiale wyjściowym postępowała asynchronizacja dźwięku i obrazu a pod koniec filmu na ekranie była wyświetlana zaokrąglona strzałka w szarych kolorach. Najciekawsze było to, że problemy tego typu pojawiły się po wymianie karty graficznej z Radeona na GeForce. Przy zainstalowanym Radeonie obraz i dźwięk był zawsze zsynchronizowany. Wykonałem mały test z kartą Geforce aby sprawdzić rezultaty. Przy wyłączonym wspomaganiu sprzętowym Nvidii CUDA film z niestandardową ilością klatek dłużej był renderowany do pliku ale zniknął problem synchronizacji obrazu i dźwięku. Czy macie podobne doświadczenia, czy to tylko przypadek?
W przypadku wystąpienia problemów, prosimy o kontakt przez nasz formularz.
http://pinnacle-studio.pl/formularz/