*

Offline Wojtek W

  • *
  • 11
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Przeźroczystość ścieżki- klatki kluczowe
« dnia: Styczeń 17, 2018, 09:13:59 pm »
Witam wszystkich,
Ostatnio przygotowywałem projekt zawierający dużo różnego rodzaju materiału źródłowego (.mp4(4k), .avc, mepeg2 FHD) z wieloma ścieżkami, efektami, napisami, przejściami, mapowaniem czasu itd. Nie wiem czy przyczyną był krótki film wyjściowy (5 min) ale nie miałem ani jednego przypadku "zawieszenia się" programu. Jeżeli tak będzie dalej to wielki szacunek dla twórców.
Przy okazji mam jedno pytanie odnośnie opcji przeźroczystości ścieżki. Po uaktywnieniu opcji nie pojawiają się pola klatki kluczowej w nagłówku, które są opisywane w instrukcji. Czy to błąd związany z instalacją, czy w tej wersji zrezygnowano z tych ikon. Dodatkowo nad nagłówkiem ścieżki pojawił się fioletowy pasek efektów i nie można go usunąć, czy to normalne? Oczywiście można kluczować przeźroczystość za pomocą klatek na osi czasu ale chciałbym zapytać Was o tą rozbieżność.
Pozdrawiam

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przeźroczystość ścieżki- klatki kluczowe
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2018, 01:59:15 pm »
W poniższym obrazie wskazałem w 3 krokach jak skorzystać z funkcji przeźroczystości.

*

Offline Wojtek W

  • *
  • 11
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przeźroczystość ścieżki- klatki kluczowe
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2018, 09:38:55 pm »
Dziękuję Jarosław za informację. U mnie jest dokładnie tak samo. Można  kontrolować przeźroczystość na osi czasu za pomocą klatek kluczowych. Chciałem tylko potwierdzić brak ikony klatki kluczowej w nagłówku ścieżki. To tylko przez małą rozbieżność w instrukcji obsługi PStudio21.

*

Offline Jarosław

  • *****
  • 318
  • +0/-0
    • Zobacz profil
Odp: Przeźroczystość ścieżki- klatki kluczowe
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:03:05 pm »
Dziękuję Jarosław za informację. U mnie jest dokładnie tak samo. Można  kontrolować przeźroczystość na osi czasu za pomocą klatek kluczowych. Chciałem tylko potwierdzić brak ikony klatki kluczowej w nagłówku ścieżki. To tylko przez małą rozbieżność w instrukcji obsługi PStudio21.

Być może wkradło się małe niedopatrzenie.
Wątek zatem zamykam :).